יקב לוריא

מאת יובל ~ 4 באפריל, 2012. בקטגוריית: ביקורת יין, יין.

ביום שישי קריר אך שמשי בתחילת חודש פברואר, סוף סוף יצא לי לבקר ביקב לוריא. פגשתי ביקב את גיסי וחברתו אשר היו בחופשה בצפון הארץ ותכננו לבקר ביקב גם כן. היקב ממוקם במושב ספסופה שנמצא למרגלות הר מירון שבגליל העליון.

 Leuria Winery 013

מאז תערוכת סומלייה בשנה שעברה (נובמבר 2011), יינות יקב לוריא זכורים לי לטובה. כמו כן, ממש התרשמתי וגיליתי פוטנציאל גדול להתיישנות בחלק מיינות היקב.

ביקב פגשנו את היינן, גידי סיידא. עקב שבילים בוציים, קיימנו את המפגש במושב. גידי אמר שבדרך כלל הוא מכוון את כל המבקרים לשטח, שם הוא מבצע את הטעימות והסיור, ממש בין כרמי היקב. אביו של גידי, יוסף, הוא כורם היקב. גידי מתגאה שאביו נטע בעצמו את כרמי היקב אשר ממוקמים על שכבת אדמה מיוחדת במינה. ישנן 3 שכבות לאדמה זו – בזלת, טרה רוסה וגיר. גידי אומר שבזכות אדמה זו היקב מייצר יינות איכותיים ושונים מהשאר.

 Leuria Winery 026

תוך כדי שאלות ותשובות, גידי מזג לנו את ארבעת יינות היקב. הוא התחיל עם הגוורצטרמינר 2011, עבר לינון 2010, אח"כ לרוסו 2008, ואחרון חביב הגרנד ויטל 2008. כל היינות היו מצוינים. הגוורצטרמינר היה טרופי ורענן, הינון צעיר ופירותי, הרוסו מלא ועגול, ובגרנד ויטל חבויות להן עוד שנים של התיישנות (נתונים בעמוד "זכרונות יין").

עם כוס יין ביד, יצאנו לראות את חדר החביות של היקב. חלק מחביות היקב נמצאות במקום אחר במושב, אבל יצא לנו לראות חלק נכבד של יין ה"ינון" בחביותיו. ליקב גם חבית של 1000 ליטר אשר מתפתח בו יין חדש ליקב – שרדונה 2011. קיבלנו טעימת חבית של השרדונה, מאוד חמוץ ולא מובן, כנראה רק התחיל את תהליך ההתיישנות בחבית, אך ניתן להרגיש פוטנציאל ליין מעולה.

 Leuria Winery 008

לבסוף כל אחד מאיתנו קנה כמה בקבוקים. חבל מאוד להגיע ליקב עם איכות יינות כזו ולא לצאת משם עם כמה בקבוקים. כהרגלי יצאתי עם לא פחות משישה.

מאוד מאוד נהניתי. כבר קבעתי עם גידי לעוד ביקור באביב, כאשר הפעם נשתה יין בין הכרמים.

 Leuria Winery 009

  Leuria Winery 010

  Leuria Winery 002

4 תגובות על יקב לוריא

 1. שלמה ברמן

  איפה אפשר להשיגו באיזור רחובות אשדוד בילו ?

 2. שלמה ברמן

  מאיזה זנים?

 3. עודד

  שלום שלמה, זה אתר היקב – http://www.lueriawinery.com/index.asp?p_code=25

  יש חנות בביל"ו

 4. שלמה ברמן

  TODA!!

הוספת תגובה