יקב תבור

מאת יובל ~ 16 בפברואר, 2012. בקטגוריית: ביקורת יין, יין, יקבים.

במהלך חודש ינואר הזדמן לי לבקר ביקב תבור. היקב נמצא בכפר תבור למרגלות הר תבור, אחת מנקודות הציון היפות ביותר בארץ ישראל. יש לציין שאת הר תבור רואים מרדיוס עצום מכל כיוון עקב צורתו הבולטת.

 Tabor Winery (10)

בפעמים שעברו, יינות היקב היו לי קצת חמוצים ויבשים מדי. עובדות אלו לא אומרות שהיין לא טוב, כנראה שיש לי טעם שונה מיינן היקב אשר אחראי לייצור היין. כל כמה חודשים אני קופץ ליקב תבור על מנת לטעום ולבדוק מה חדש. אני חייב לציין שהופתעתי לטובה מביקור זה.

כשהגענו, אני והוריי היינו היחידים שם. המוזגת, שמה בר, קיבלה את פנינו בשמחה. השעה הייתה אחת בצהריים והייתי מוכן לכמה טעימות יין. כולנו החלטנו להתחיל עם היינות האדומים. היין הראשון שטעמנו היה האדמה מרלו 2009 בזלת. היין נפתח כרגע ולכן היה כבד, מאוד חמוץ ואלכוהולי. היין השני שטעמנו היה האדמה קברנה סוביניון 2008 טרה רוסה. מיין זה הופתעתי מאוד. צבע היין בורדו, עם ארומה של דובדבן, פטל ותות. טעמיו כללו דובדבן, תות, ומעט עץ אלון, עם גוף בינוני וסיומת מאוזנת עדינה ופירותית. יין למופת, באמת הגיע הזמן שיהיה כאן יין לטעמי.

Tabor Winery (3)

הסדרה הבאה שטעמנו היא ה-אדמה II. למה II? בגלל שהיא באה אחרי הסדרה הקודמת. הטעימה הראשונה הייתה של האדמה II קברנה סוביניון-פטיט סירה 2008. ליין צבע בורדו כהה, עם ארומה של דובדבן עדין, פטריות, תות ותבלינים. טעמיו כללו אלון חזק, עור ומעט סיגר, עם גוף מלא וסיומת אלכוהולית חזקה. הבקבוק כבר היה פתוח לפחות מהבוקר ולכן הופתעתי שהיין חזק ועדיין לא כל כך מתאים לשתייה. היין הבא היה האדמה II סירה 2008. הבקבוק נפתח מולנו ולכן לא ציפיתי ליותר מדי. צבעו בורדו כהה, עם ארומה של תות, דובדבן, וניל, אלון ומעט עור. טעמיי היין כללו אלון ודובדבן, עם גוף בינוני וסיומת אלכוהולית חמוצה. הרגשתי שליין יש פוטנציאל. לדעתי היין יכול להתיישן עוד שנתיים עד שלוש, וכמובן עדיף לחדרר אותו לפחות שעה לפני שתייתו.

 Tabor Winery

לסיום, בר בכל זאת המליצה לנו לנסות יין לבן. היא מזגה לנו אדמה סוביניון בלאן 2011 גיר. צבעו זהב עדין, עם ארומה של ליצ'י, מנגו ואננס. טעמיו כללו טעם מינראלי, לימון, אגס, ותפוח חמוץ, עם גוף קל וסיומת לימונית עגולה. הייתה גם חמצמצות בסוף שמאוד הוסיפה, נתנה ליין קצת חיים. בהחלט הייתי פותח בקבוק ביום קיץ חם.

Tabor Winery (4)

לסיכום, אין ספק שעכשיו יש למה לחזור ולהמשיך לפקוד את היקב באופן קבוע.

לחיים!!

ועכשיו לעוד כמה תמונות…

 Tabor Winery (7) "תערוכת גפנים" מחוץ ליקב תבור

Tabor Winery (19) מיכלי הנירוסטה של היקב

Tabor Winery (5) … ואני…

 

הוספת תגובה