ביקור ביקב גוסטבו אנד ג'ו

מאת יובל ~ 19 באוקטובר, 2011. בקטגוריית: ביקורת יין, יין, יקבים.

במהלך חג הסוכות משפחת אשתי ואני התארחנו בצימר בצפון. החופשה כללה טיול, ארוחה "על האש" וביקור במוזיאון המכוניות בא"ת תפן, ובין לבין מצאנו את הזמן לבקר ביקב. היקב נמצא בכפר ורדים ושמו יקב גוסטבו אנד ג'ו (Gustavo & Jo Winery). היקב הוא יקב בוטיק ולכן כמה ימים לפני הביקור דיברתי עם בעל היקב לגבי אירוח הקבוצה וטעימות. ביום הביקור קיבלתי הוראות מדויקות איך להגיע לבית היקב. למרות שזהו יקב קטן, הופתעתי שאין שלט על הימצאותו בכפר.

Gustavo & Jo Winery 001

Gustavo & Jo Winery 004 בעל היקב הוא גדעון בוינג'ו. שאלנו את גדעון לגבי שם היקב, והוא סיפר שמישהו שיכור הדביק לו את השם "גוסטבו" והוא פשוט נשאר. גדעון גדל עם סב ואב שגידלו גם ענבים והכינו ממנו יין. כל הסיפור התחיל עוד ברומניה, שם נולד גדעון, הוא מספר שהתחיל לשתות כבר בגיל 4. עוד הוא מספר שבעצם כל חייו הוא מכין יין, תחילה לצריכה עצמית וגם לחברים. היקב היה כל כך קטן שהוא לא מצא מישהו שייבא לו חביות עץ אלון ליקב. בסופו של דבר, הוא מצא את עצמו עובד בתור יבואן חביות למשך כשנתיים. גדעון מספר שהקפיצה הגדולה שלו נעשתה ע"י ביקורותיו הטובות של דניאל רוגוב.

היקב מייצר כ-5000 בקבוקים בשנה. אין כרמים בבעלות היקב ולכן גדעון קונה את כל ענביו מכורמים באזור כרם בן זימרה. היקב מוציא 2 יינות, האחד קברנה סוביניון, והשני סוביניון בלאן (נתוני יין נמצאים ב"זכרונות יין"). ליקב יש 2 מיכלי תסיסה ליין הלבן, ועוד 12 חביות עץ אלון צרפתיות, שבהן מתיישן היין האדום. גם הסוביניון בלאן שוהה כמה חודשים בחביות.

Gustavo & Jo Winery 008 טוב, לעיקר… היין. התחלנו בפומה בלאן 2009 שעשוי מ-100% סוביניון בלאן. יין עם צבע זהוב וארומות של פירות טרופיים. טעמו עדין ויורד חלק מאוד בגרון. יין ממש מעולה שצריך לשתות בצעירותו. הגענו לקברנה סוביניון 2009 שעשוי מ-100% קברנה סוביניון. ליין צבע בורדו עמוק וארומות של קרם שזיפים ועץ אלון. Gustavo & Jo Winery 007 טעמו פירותי חזק עם טאנינים חזקים גם כן. גופו מלא עם סיומת אלונית ואלכוהולית חזקה. יין זה נמצא בחביות עץ אלון כ-18 חודשים, ולכן קצת קשה לשתות אותו. גדעון אומר שהוא הכין יין זה ע"מ ליישן אותו מספר שנים, והוסיף שבתנאים אופטימאליים הוא יכול להתיישן גם 10 שנים. ליין רק 13% אלכוהול. כלומר גדעון נוטה לא "ללכת אחרי העדר" ולייצר יינות עם אחוזים של 14 ומעלה. אני בעד, כל הכבוד! אני אישית הייתי רוצה לראות יותר יינות אדומים עם אחוזים נמוכים.

כדי ליהנות ממחיריהם הסבירים של היינות, צריך להגיע עד ליקב, לא תמצאו אותם בשום מקום אחר. הקברנה עולה 80 ₪ והפומה בלאן 40 ₪. אין ספק שהיין שווה כל אגורה. בנוסף גדעון הזכיר שיינותיו משווקים ע"י חברת "הכרם".

מאוד מאוד נהנינו ביקב.  כמובן שיצאנו משם עם כמה בקבוקים.  אין ספק שעוד אחזור לבקר בו.

כדאי לתאם מראש את הגעתכם בטלפון – 0507-886410.

ליקב אין אתר רשמי אבל בכל זאת מצאתי משהו.

Gustavo & Jo Winery 011

Gustavo & Jo Winery 009

תגובה אחת על ביקור ביקב גוסטבו אנד ג'ו

  1. דני

    נכון מאוד מה שכתבת לגבי אחוזי האלכוהול ויפה שהם נצמדים בינתיים לעקרון הזה.

הוספת תגובה