עוד ביקור ביקב רמת הגולן

מאת יובל ~ 12 ביוני, 2011. בקטגוריית: אלכוהול, יין, יקבים.

לביקור זה ביקב רמת הגולן, אשר מככב בבלוג בצורה אינסופית היו כמה מטרות. אני גם שמח להודיע שכולן הושגו. בראש ובראשונה לבקר את (ע"פ עודד) "השתול", שאם וכאשר נחשוף את זהותו פשוט אצטרך להרוג אתכם. מטרה שנייה – לשתות יין – צ'ק.  מטרה שלישית – לקנות יין – צ'ק. מטרה רביעית – לבסוף… להצטלם מול שלט היקב – צ'ק גדול. לא יכול להיות שאני אמשיך להסתובב ברחבי הארץ והעולם כאשר עדיין אין לי תמונה מול היקב האהוב עלי. החלטתי שפשוט הגיע הזמן, הסנדלר לא יכול ללכת יחף לעד.

 P5040032  

P5040028 אחרי נשיקות וחיבוקים נכנסנו לחדר הטעימות הקטן אשר מיועד יותר לקבוצות קטנות ויודעי דבר (ביין) מאשר כל מי שרק מגיע ליקב (וכמובן חברים של…). אחרי השיפוץ הגדול שעבר מרכז המבקרים של היקב זוהי הפעם ראשונה שנכנסתי לחדר זה, התרשמתי. בעיקר מקיר אחד שכולו בקבוקים של ירדן קברנה סוביניון 1990. בהתחלה טעמנו את היינות הלבנים ובהמשך יינות אדומים מתיישנים (כל נתוני היין בעמוד "זכרונות יין"). הירדן סירה 2003 כיכב בגדול, יין פשוט אדיר. משימות 1 ו- 2 נסתיימו בהצלחה.

גמלא נביולו 2008 לפני כשלושה חודשים גם הגעתי כבדרך קסם למרכז המבקרים החדש והופתעתי לגלות ששוב בצרו את ענב הנביולו באיכות טובה.  מה שאומר שהשיקו מהדורה מוגבלת של גמלא נביולו 2008. יין זה ניתן לרכוש רק ביקב ולכן אני ממליץ בחום. ענב הנביולו ידוע בעיקר בפימונטה (Piedmont) שבאיטליה ונבצר באיכות טובה מאוד ליינות באזור ברולו (Barolo) וברברסקו (Barbaresco). בעמוד "זכרונות יין" ליין זה אין נתונים אבל אני בוודאות יודע שלפחות 3 בקבוקים של גמלא נביולו 2006 נפתחו מאז פתיחת הבלוג. כנראה שהבקבוקים נפתחו לפני הוספת העמוד. השתיינים יעידו שזהו יין מצוין. הבטחתי לעצמי שאני אקנה כמה בקבוקים (התפשרתי עם עצמי על 4, הרי רציתי יותר).  משימה 3 נסתיימה בהצלחה (למרות פרצוף קצת חמוץ מאשתי, אבל פרצוף שמח ומבין מבני). 

ומשימתי הסופית… אין איפה לטעות. צילמו אותי בחיוך רחב ליד שלט היקב. צ'ק. צ'ק… ו… צ'ק.

 P5040030

לחיים.

5 תגובות על עוד ביקור ביקב רמת הגולן

 1. עודד

  ותודה על הנביולו שמצא דרכו אלי!

 2. דני

  יש להם אפילו גינה בשלט. רק פינת הג"ס חסרה שם.

 3. עודד

  ורס"ר שיצעק שהוא רוצה שני דגלי ישראל מתנפנפים ברוח, אחד ימינה ואחד שמאלה.

 4. יובל

  שכחתי לספר שגם אכלנו במסעדת מבשלת הגולן. שתיתי בירה חיטה של "בזלת" (לשעבר מבשלת הגולן) עם המבורגר ענק. פשוט מעולה.

 5. עודד

  אכלתי שם לפני שבוע. מפתיע שהאוכל טוב יותר מהבירה. מנת הקדירה שלהם נהדרת.

הוספת תגובה