אנטריקוט קפוא

מאת יובל ~ 1 בדצמבר, 2010. בקטגוריית: בקר, בשר.

אז מה קורה כשנשאר קצת בשר בסוף היום? אני לא אוהב להקפיא בשר, אבל יש מצבים קיצוניים שגם הבטן שלי לא יכולה להכיל את כל הבשר הטרי. בדרך כלל זה קורה פעם בשנתיים, כאשר באמת אין ברירה אלא להקפיא את הבשר. אני לא מדבר על קציצות אלא על סטייקים – אנטריקוט, סינטה, פילה, שייטל. אלה ארבעת סוגי בשר הבקר שלרוב תמצאו אותי בולס ובולע בארוחות המרובות שבהן אני משתתף ולפעמים גם מארגן.

Picture 003

Picture 005

פעם, לפני מאות שנים, עודד גילה לי שברגע שהבשר קפוא אפשר להפשיר אותו מעט ואז לחתוך אותו לפרוסות ממש דקות וקטנות. הוצאתי את האנטריקוט מהמקפיא וביצעתי זאת, ביתר זהירות על קצוות אצבעותיי. לאחר חיתוך הבשר הנחתי אותו להנאתו (או בעצם להנאתי) על פלטה יצוקה (שהרי הפלא ופלא, גם עודד קנה לי מתישהו ליום הולדת, ושוב תודה לך חבר יקר), ספרתי עד 30 והפכתי תוך כדי פלפול והמלחה. עוד 30 שניות לצד השני ועכשיו לצלחת. כשהוצאתי את הבשר מהמקפיא פתחתי גם בקבוק יין – כנען אדום של יקב דלתון. יין נפלא, צעיר ומלא מרץ עם הרבה טעמים מתוקים וטריים.

Picture 009

Picture 014

Picture 018

Picture 019

יש לציין שפעולות אלו בדרך כלל גורמות לכל הבית להריח כמו סטייק לכמה ימים טובים, אז יש להתייעץ עם שאר דיירי הבית לפני שעושים זאת. למרות שאשתי עשתה פרצוף חמוץ עדיין לא יכולתי שלא ליהנות מהריח בבית. לחילופין אפשר גם להניח פלטה כזאת מעל אש בחצר או כמובן במקום הרשת של המנגל. עדיף לא להניח את הבשר על רשת מנגל רגילה עקב התאבדויות מרובות של רצועות סטייק הישר לתוך לוע האש…

10 תגובות על אנטריקוט קפוא

 1. עודד

  יופי, תראה מה עשית, עכשיו אני רוצה גם…

 2. מיכל

  חברים,
  אתם הורגים אותי עם כתיבת הבשר הזו…
  אני בדרך כלל מתאפקת (חצי פולניה או לא) מלהגיב לפוסטים אבל שמונה וחצי בבוקר ואני כבר חושבת על סטייקים.. ככה יפה..?!
  בשמחות! 🙂
  מיכל

 3. דני

  יובל, הבשר לא מתקשה כך? יצא לי לאכול כמה פעמים רצועות אנטריקוט (אני מקווה שזה מה שזה היה) בצורת ההכנה הזאת והן סבלו ממסטיקיות.

 4. יובל

  מיכל, אף פעם לא מוקדם מדי לאכול סטייק…

  דני, אולי הבשר לא היה טוב או לא היה מספיק טרי. אני קניתי בשר טרי והקפאתי כבר באותו יום, ולכן גם התוצאה הייתה טעם ורכות של בשר טרי.

 5. עודד

  It is always 8am somewhere around the world

 6. מיכל

  Very true indeed. Well said
  : )

 7. Miki

  I want this to by my first meal when I get to Israel. Great column. .
  Looks and sounds tasty

 8. שם_חובה

  החיתוך שלך נראה כאילו חתכת עם הסיבים (ניצב לאיך שהיית חותך סטייקים). זה רע מאד.. אתה מקבל בשר פחות נעים ללעיסה, שמשחרר פחות טעם בתחילת הביס.

 9. יובל

  מהניסיון הספציפי הזה אני רק יכול להגיד שהבשר יצא מצוין ושלא היו לי שום בעיות בלעיסתו. יצא ממש רך ועסיסי.

 10. עודד

  נכון שצריך לחתוך בשר בניצב לכיוון הסיבים, אבל רע מאד זה לא. אני מניח שמאחר והחתיכות היו דקות וקטנות כל כך, לא מאד משנה כיוון החיתוך. לכן הן יצאו רכות וטעימות.

הוספת תגובה