שיפוד ראשון

מאת יובל ~ 25 באוקטובר, 2010. בקטגוריית: בקר, בשר, נקניקיות, עוף.

אחרי תכנון רב וביצוע קצר ביותר, אני שמח להודיע בזאת שאני הבעלים הגאה של שיפוד. קוטרו 8 מ"מ ואורכו 83 ס"מ עם 2 תפסנים מתכווננים בעזרת בורג קטן, ועשוי כולו מנירוסטה. ברצוני להודות לשלמה ואבישי אשר עזרו לי בתכנון וגם בביצוע.

 PA250122

אני לא זוכר בדיוק כמה זמן הוא נשען על הקיר ליד הדלת, אבל לבסוף התקשרתי לעודד והצעתי לו הצעה מגונה "בוא נשפד חיות מתות ונאכל אותן" (או משהו כזה). אני לא חושב שעברו יותר מיומיים וכבר העמדתי את המנגל שלי בחצר של עודד. עודד הודיע לדני, שהזיז פגישה עם ראש הממשלה ע"מ שיהיה נוכח בסעודה. עודד קנה עוף שלם וגם חתיכת שייטל בקר.

IMG_3485

כבר המון זמן שעודד ואני זוממים לעשות ארוחה כזאת. לסובב בשר טוב לאיטו על שיפוד, ולהוריד חתיכות חתיכות מהגוש. לאכול לאט לאט וללגום יין טוב עם אנשים טובים.

וכך היה…

 IMG_3508

בנוסף עודד הכין שבלול משני סוגי נקניקיות, האחת מרגז והשנייה נקניקיית טלה. הוא פרס אותן בצמוד וגלגל אותן ביחד ככה שדימו שבלול שעשוי מנקניקיות. כדי שהשבלול לא יתפרק גם אותו שיפדנו, אבל עם ענפי רוזמרין.

 IMG_3518  IMG_3534

 "ובזאת אני מעמיד לדין, את דני, על צילום ירקות בקרבת בשר נא או מוכן שלא במרחק של מעל 3000 ק"מ!!"

IMG_3519

IMG_3547

 IMG_3556

IMG_3561a

IMG_3566a

למרבה הפלא, לקח לעוף הרבה מאוד זמן להתבשל, הרבה יותר מהשייטל. כל זמן שסובבנו את העוף, מרחנו עליו מרינדת הדרים שעודד הכין. עודד בחר גוש שייטל מעולה, אחד מהטובים שטעמתי ואכלתי עד היום.

 IMG_3570

וזה מה שנשאר… גם את זה אכלנו!

6 תגובות על שיפוד ראשון

 1. איציק זהר

  תתחדש על השיפוד הענק והיפה נראה מאוד טעים טוב.
  בכתבה הבאה תיתן גם את מתכון המרינדה כך אחרים ילכו בעקבותיך
  איציק

 2. עודד

  מתכון המרינדה היה מאולתר ולצערי לא נרשם. סביר להניח שהמרכיב העיקרי היה מיץ סחוט של לימונים ותפוזים/קלמנטינות. בטח היו גם תבלינים טריים כמו טימין, רוזמרין ומרווה. תבלינים יבשים היו מלח ופלפל שחור גרוס טרי. אני לא זוכר אם היה אלכוהול.

 3. עינת

  בפעם הבאה לקרוא לי! (:

 4. עודד

  רות. רק חסר לך שתערבבי את היין עם מיץ לימון.

 5. עינת

  Once a mixer, always a mixer.

 6. דני

  אמנם צילמתי, אבל לא אכלתי את הירקות. אח, אני זוכר את הארוחה הזאת. איזו חוויה.

הוספת תגובה